Biz Kimiz?

Kurumsal

İdeal Fuarcılık

Günümüzde tüm fuar katılımcılarının ve ziyaretçilerinin en çok ilgilendiği soruyu İDEAL FUARCILIK, baştan cevaplayacak bir anlayışla fuarlarını kurguluyor. Katılımcıyı her aşamada bilgilendiren ve fuarı ziyaret edecek profili, önceden belirlenmiş bir içerikle katılımcının kaygılarını gideren, katılımcı ve ziyaretçi memnuniyetini ilke edinen fuarlarla yeni ufuklara yelken açıyor.

Fuarcılık ve sektörel dergiler alanında deneyimli kadrolarıyla yeni olmanın avantajını kullanan İDEAL FUARCILIK, uluslararası işbirlikleri ve ihracatı geliştirme noktasında yerli ve yabancı yatırımcıları, servis sağlayıcıları ve tedarikçileri bir araya getirecek fuar organizasyonları düzenleyerek, ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefliyor.

Felsefemiz
Hayalperest olmanın yanı sıra Rasyonel düşünen ve Gerçekçi hareket eden; İşini ciddiye alan, çözüm odaklı, ve profesyonel kadroların takım çalışması ile müşteri memnuniyetini yükselten İdeal Fuarcılık aşağıdaki temel prensipler esasında çalışmaktadır.

Başkan'ın Mesajı

Değerli İş Ortaklarımız,

İdeal Fuarcılık, reel sektörün içinden gelen ve 20 yıllık bir Finans ve Pazarlama Satış  geçmişi olan ortakları tarafından fuar ve etkinlik organizasyonu sektöründe ÖZGÜN, ŞEFFAF ve İLKELİ duruşuyla fark yaratmak adına 2005 yılında kurulmuştur. İdeal’ın amacı başta Türk Sanayicisi, Tüccarı, Esnafı ve topyekün yerli iş insanları olmak üzere, Avrasya Bölgesi’nde yer alan şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda ve özellikle Türkiye’nin ekonomik büyümesini amaçlayan ve sürdürülebilir bir bölgesel ticaret arıtışı hedefleyen fuar ve etkinlikler organize etmektedir.

Şirketimiz her şeyden önce dürüst bir esnaf olmayı; dürüst ve iyi bir vatandaş olmayı; uluslararası toplumla barışık ve dayanışma içinde yaşamayı; ülkemizin ihracatını ve ticaretini büyüten ilkeli bir duruş sergilemeyi hedeflemektedir.

Hedefimiz ‘daha çok para kazanmak’ değil; ‘daha büyük bir Türkiye’nin parçası olmaktır’.

Mikro ölçekli fuarların yanı sıra, kapsamlı fuarların organizasyonunda İdeal Fuar markasını birçok alanda görebilirsiniz.

Önümüzdeki 10 yıl içerisinde hedefimiz hali hazırda yıllık 30,000 m2 olan fuar organizasyonlarımızın istikrarlı şekilde büyüyerek 100,000 m2’yi aşmasıdır. Bu bağlamda yurtiçi ve yurtdışı birçok yatırımcı ve çözüm ortağımızla işbirliğimiz devam etmektedir.

İdeal’ın en önemli hedefi ‘Fuarlarımızdan ziyaretçilerimizin memnun ayrılması’dır. Elbette bunu yaparken katılımcı ve iş ortaklarımızın taleplerine uygun çözümler üretmemiz gerektiğinin bilincindeyiz. Profesyonel ve tecrübeli kadrolarımız bunun için siz değerli paydaşlarımızın hizmetindedir.